Laser diodowy do zadań specjalnych

Laser diodowy wykorzystywany w klinice stomatologicznej SIDENT to innowacyjne urządzenie znajdujące zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie stomatologii. Wykorzystywany jest m.in. w mikrochirurgii stomatologicznej i periodontologicznej, biostymulacji laserowej, leczeniu nadwrażliwości zębiny, fotoaktywnej dezynfekcji, endodoncji (do odkażania kanałów korzeniowych) oraz do wybielania zębów.Zabiegi wykonywane z wykorzystaniem lasera diodowego eliminują konieczność zakładania szwów, co więcej wspomagają proces gojenia się tkanek. Metoda ta pozwala na ograniczenie liczby wizyt kontrolnych i powikłań pooperacyjnych. 


Laseroterapia poprawia efekty terapeutyczne zabiegów, zmniejsza ryzyko infekcji, przyspiesza procesy regeneracyjne w uszkodzonych tkankach. Biostymulacja laserowa znajduje zastosowanie w takich przypadkach, jak m.in.: ból pozabiegowy, przyśpieszenie procesów gojenia, zmiany zapalne na błonie śluzowej jamy ustnej, znoszenie nadwrażliwości zębiny, leczenie suchego zębodołu, dolegliwości bólowe w stawach skroniowo-żuchwowych, wspomaga regenerację uszkodzonych nerwów. Wachlarz zastosowania biostymulacji laserowej w codziennej stomatologii jest olbrzymi. 


Laser diodowy wykorzystywany może być również w leczeniu nadwrażliwości zębiny lub do tzw. fotoaktywnej dezynfekcji, która stanowi alternatywną formę leczenia schorzeń periodontologicznych. Służy do leczenia zmian na błonie śluzowej jamy ustnej (m.in. leczenia liszaja płaskiego, opryszczki) lub dezynfekcji kieszonek dziąsłowych i przyzębnych (leczenia chorób przyzębia, potocznie zwanych „paradontozą”). Zabieg polega na aktywacji laserem specjalnego żelu w trakcie której powstają reaktywne formy tlenu niszczące bakterie oraz wirusy. 


Kolejną formą leczenia laserem diodowym jest wybielanie zębów podczas jednej wizyty. Zęby pokrywa się specjalnym żelem wybielającym wrażliwym na światło lasera, a następnie żel zostaje aktywowany światłem laserowym. W trakcie zabiegu możliwe jest rozjaśnienie zębów o kilka odcieni. Dzięki zastosowaniu lasera ryzyko wystąpienia nadwrażliwości, w porównaniu do innych metod dostępnych na rynku, jest znacznie zmniejszone.